Dni Gminy Wróblew 2019. Pierwszy dzień świętowania na sportowo

08.07.2019

Zgodnie z tradycją w pierwszy weekend lipca Gmina Wróblew obchodziła swoje święto.
Wzorem lat ubiegłych pierwszy dzień obchodów miał charakter sportowy i odbywał się na kompleksie boisk sportowych „Orlik” we Wróblewie.

Sobotnie zmagania rozpoczęto o godz. 10.00 Międzyszkolnym Turniejem Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Wróblew. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: młodszej i starszej. W młodszej zmierzyły się drużyny:  SP Charłupia Wielka, SP Słomków Mokry, SP Wągłczew,  w starszej  - SP Charłupia Wielka, SP Słomków Mokry. W obu kategoriach, I miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Słomkowie Mokrym, II - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Charłupi Wielkiej. III miejsce w kategorii młodszej zajęła Szkoła Podstawowa w Wągłczewie.

O godz. 16:00 wystartowały równocześnie trzy turnieje: Turniej Piłki Nożnej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Wróblew, Otwarty Turniej Piłki Siatkowej oraz po raz pierwszy Otwarty Turniej Tenisa Stołowego.

W rozgrywkach piłkarskich wzięło udział 6 sołectw. Puchar trafił do drużyny z Kobierzycka. II miejsce na podium wywalczył Kościerzyn, III - Wągłczew.

Do bojów siatkarskich stanęły 3 drużyny. Zwycięzcą zostali zeszłoroczni brązowi medaliści - siatkarze Komisariatu Policji w Błaszkach, pokonując wygranych 2018 roku – drużynę Vobiano.  III miejsce przypadło zespołowi z Wróblewa o oryginalnej nazwie „Drżące ananasy”.

Zorganizowane po raz pierwszy rozgrywki tenisowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się 26 zawodników, a wśród nich Wójt Gminy Tomasz Woźniak, który ostatecznie zajął 7 lokatę. I miejsce na podium wywalczył Tomasz Zajda, II - Piotr Cieploch, III - Jarosław Sodowski.

Nie zapomniano także o najmłodszych uczestnikach sobotnich obchodów, przygotowano dla nich specjalną strefę zabaw i animacji Happy Group, a w niej m.in. konkursy, quizy, dmuchany tor przeszkód, kolorowe tatuaże, zabawy animacyjne.

Fotorelacja poniżej. Zapraszamy do oglądania.